Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žena snědla 173 kuř.křidýlek za rekordní časik!

3. 9. 2007

Žena snědla za 12 minut 173 kuřecích křidýlek

 
 

Sonya Thomasová polyká další kuřecí křidýlko.

 
 

Američanka Sonya Thomasová je nepřekonatelnou přebornicí v pojídání kuřecích křidýlek. Drobná žena vážící pouhých 48 kilogramů spořádala v sobotu večer 173 kuřecích křidýlek během dvanácti minut. Svým výkonem tak vyhrála soutěž na národním festivalu v americkém Buffalu.

 

SPOJENÉ STÁTY - Akce se každoročně koná v rodišti proslulých křidýlek Buffalo Wings. Podle mluvčího soutěže vážila porce spořádaná soutěžící s přezdívkou "Černá vdova" za necelou čtvrt hodinku 2,35 kilogramu.

Čtyřicetiletá Thomasová, která pochází s Jižní Koreje a nyní žije ve Virgínii, držela i předchozí rekord festivalu. V roce 2004 spořádala za 12 minut 161 křidýlek. "Ve cpaní se je prostě favoritka. Bylo tu 12 obrovských chlapů a ona," uvedl mluvčí.

Křidýlka jsou přitom jen jednou z disciplin, v nichž Thomasová drží rekord. Za 12 minut už také dokázala spořádat například 37 hot dogů či 44 humrů, deset minut potřebovala na snězení 35 klobás. Na smíšeném ligovém žebříčku Mezinárodní federace soutěžního pojídání je momentálně na pátém místě, z žen je suverénně první.

Žebříček nyní vede Joey Chestnut z amerického San José před legendárním Japoncem Takeru Kobajašim. Třiadvacetiletý Chestnut letos v červenci vyhrál prestižní soutěž v pojídání hot dogů na Coney Islandu v New Yorku, když během 12 minut do sebe nasoukal 66 párků v rohlíku.

Vítěze předchozích šesti ročníků Kobajašiho trápí zdravotní problémy, kvůli artritidě čelisti možná bude muset i skončit se závoděním. "Moje sanice odmítá dále bojovat," přiznal v červnu ve svém blogu Kobajaši.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář