Jdi na obsah Jdi na menu
 


MEDVÍDEK KNUT- zvířecí celebrita!

6. 5. 2007

Medvídě Knut se ukázalo veřejnosti. Díval se celý svět


Takový nával novinářů a návštěvníků zažívají obvykle jen slavní herci, sportovci a někdy i politikové. Dnes se ale objektivy fotoaparátů a kamer štábů z celého světa soustředily na miláčka Německa: tříapůlměsíční lední medvídek Knut se v Berlíně poprvé ukázal veřejnosti.Na svých čtyřech huňatých tlapkách byl ještě poněkud nejistý. I přes enormní mediální pozornost se ale hned zvědavě pustil do průzkumu širokého výběhu pro medvědy v berlínské zoo.Knutovu premiéru si nenechaly ujít ani televizní štáby až z Kolumbie, Kanady i Texasu. Jeho první krůčky ve výběhu, čvachtání ve vodě nebo očichávání stromu přenášela živě například i americká televize CNN.

Knut má právo žít
Přitom ještě před třemi měsíci vypadal svět pro medvědí mládě docela jinak. Jeho matka Tosca, v dobách NDR slavná cirkusová hvězda, ho společně s bratříčkem odvrhla.

Knutovo dvojče zemřelo čtvrtý den na infekci. Knuta se ujal ošetřovatel Thomas Dörflein a s velkou láskou jej vypiplal na mléku, kukuřici, sirupu a speciální kaši  s masem.

Pak se ale ozvali ochránci přírody. Upozornili zoologickou zahradu, že měla Knuta raději utratit. Lidská výchova je pro něj nepřirozená a na jejím konci bude stát dezorientovaný a ztrápený jedinec, který nebude schopen žít ani s lidmi, ani s medvědy.

Jenže v té době už bylo celé Německo do malého medvíděte zamilované a proti utracení se konala i dětská  demonstrace. Zoo rozhodla, že Knut má právo žít.


http://i.idnes.cz/07/033/maxi/AD19e065_Berlin_z.JPGHvězda s kmotrem ministrem
Malý medvídek je opravdová hvězda. Dnes dostal i kmotra - spolkového ministra životního prostředí Sigmara Gabriela. Ten mládě prohlásil za maskota ochrany klimatu a konference OSN o ochraně zvířat, která proběhne příští rok v Bonnu.Obliba Knuta, o kterém Němci skládají dokonce i básně a písně, nezná hranic. Jeho náhradní máma - ošetřovatel Dörflein - jej nespouští z očí ani v noci. Bojí se totiž, že by medvídka mohl někdo unést.

Lední medvídek Knut v berlínské zoo

  

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář